- Lubuski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Kalsk 91, 66-100 Sulechów,
- Oddział w Lubniewicach, Glisno 123, 69-210 Lubniewice

(+48) 68 385 20 91
sekretariat@lodr.pl

Forum Producentów Produktów Regionalnych

Kategoria
Konferencja
Termin
2019-03-13 10:00 - 14:00
Miejsce
Sala Kolumnowa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze
Telefon
(68) 326 74 01
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Lubuskie Centrum Produktu Regionalnego zaprasza na Forum Producentów Produktów Regionalnych, które odbędzie się dnia 13 marca 2019 roku w godzinach 10:00-14:00
w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze.

Forum skierowane jest do:
-  producentów produktów regionalnych, lokalnych i ekologicznych,
- rękodzielników,
- stowarzyszeń skupiających producentów produktów,
- Kół Gospodyń Wiejskich, osób prowadzących działalność agroturystyczną lub restaurację,
- osób zainteresowanych rozpoczęciem działalności w w/w zakresie.

Celem Forum jest zapoznanie z problemami środowiska, identyfikacja potrzeb producentów produktów lokalnych i regionalnych oraz wyznaczenie kierunków działań służących usprawnieniu funkcjonowania, kierunków promocji, informacji i edukacji tej branży.
Zaprezentowane zostaną produkty lokalnych wytwórców.

Podczas forum planowane jest powołanie Rady Programowej, która będzie ciałem doradczym Centrum. W Radzie znajdą się m.in. przedstawiciele zgłaszani przez uczestników forum.

Lubuskie Centrum Produktu Regionalnego (LCPR) jest jednostką budżetową podległą Urzędowi Marszałkowskiemu. Działalność rozpoczęło 1 października 2018 r. Do zadań realizowanych przez Centrum należą m.in. na promocja regionalnych i lokalnych produktów w kraju i za granicą podczas targów, wystaw, misji gospodarczych, konkursów; wspieranie i koordynowanie działania podmiotów zajmujących się ich wytwarzaniem i dystrybucją; uczestniczenie w procesach zgłaszania, rejestracji i kontroli, wydawaniu opinii ekspertyz i certyfikatów dot. w/w produktów na terenie Ziemi lubuskiej, przygotowywaniu informacji i opracowań dot. promocji i identyfikacji produktów tradycyjnych, prowadzenie bazy danych o firmach przetwórstwa rolno-spożywczego i obsługi rolnictwa, wspomaganie inicjatyw gospodarczych oraz prowadzenie doradztwa w zakresie działalności związanej z promocją produktów regionalnych oraz technologią produkcji lat przeszłych, prowadzenie działalności edukacyjnej i wydawniczej.

Osoby zainteresowane współpracą z lubuskim Centrum Produktu Regionalnego
proszone są o kontakt:
tel.: 68 326 74 01
fax: 68 320 75 38
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 
 

Terminy

  • 2019-03-13 10:00 - 14:00

Wspierane przez iCagenda