- Lubuski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Kalsk 91, 66-100 Sulechów,
- Oddział w Lubniewicach, Glisno 123, 69-210 Lubniewice

(+48) 68 385 20 91
sekretariat@lodr.pl

Iwona Kupińska
Kategoria:

logo

MRiRW 2020 516

Patronat honorowy

Wiceprezesa Rady Ministrów

Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Pana Henryka Kowalczyka 

 

STUDIA PODYPLOMOWE
pn. ROLNICTWO I EKONOMIKA GOSPODARSTW ROLNYCH DLA ABSOLWENTÓW NIEROLNICZYCH STUDIÓW WYŻSZYCH
październik 2022 – czerwiec 2023;
tryb ONLINE

 

Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej – Państwowy Instytut Badawczy (IERiGŻ-PIB) prowadzi obecnie nabór na trzecią edycję dwusemestralnych studiów podyplomowych, pn. „Rolnictwo i ekonomika gospodarstw rolnych dla absolwentów nierolniczych studiów wyższych”.

Studia są skierowane do absolwentów studiów wyższych kierunków niezwiązanych z rolnictwem, którzy chcą nabyć kwalifikacje rolnicze - pracowników administracji publicznej, pracowników przedsiębiorstw działających w obszarze rolnictwa i agrobiznesu oraz wszystkich osób zainteresowanych poszerzeniem wiedzy ekonomiczno-rolniczej.

Celem studiów jest zapoznanie słuchaczy z problematyką ekonomiczno-rolniczą obejmującą m.in. zagadnienia produkcji roślinnej i zwierzęcej, ekonomiki i organizacji gospodarstw rolnych, doradztwa rolniczego, organizacji rynków rolnych, finansów, podatków i ubezpieczeń w rolnictwie, podstaw rachunkowości, bezpieczeństwa żywnościowego, a także agrobiznesu, z uwzględnieniem aktualnych uwarunkowań rozwoju rolnictwa do jakich należą postępujące zmiany środowiskowe i klimatyczne oraz bieżąca i przyszła WPR UE.

Studia prowadzone będą w trybie online, od października 2022r. do czerwca 2023r. Przewidywane jest 15 dwudniowych zjazdów sobotnio-niedzielnych.

Szczegółowe informacje przedstawiono na stronie www.ierigz.waw.pl.

Serdecznie zapraszam
dr inż. Sylwia Łaba, Dyrektor IERiGŻ-PIB

Osoby do kontaktu:
Dr Marek Zieliński /22/505 44 55; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dr Wioletta Wrzaszcz /22/505 47 81;
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Załączniki do pobrania poniżej:
Opis studiow
Ulotka studiów