- Lubuski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Kalsk 91, 66-100 Sulechów,
- Oddział w Lubniewicach, Glisno 123, 69-210 Lubniewice

(+48) 68 385 20 91
sekretariat@lodr.pl

Rafał Szklarz
Kategoria:

LCPR baner

w3

To już kolejne Winobranie, podczas którego przy Placu Powstańców Wielkopolskich koło Filharmonii funkcjonuje Strefa Produktu Regionalnego, organizowana przez Lubuskie Centrum Produktu Regionalnego.

Odwiedzający jak co roku mają możliwość nabyć produkty spożywcze i rękodzielnicze od wytwórców z województwa lubuskiego. Strefa funkcjonuje przez cały okres Winobrania od 3 do 11 września.

Warto podkreślić, że z każdym rokiem strefa rośnie w siłę i przybywa ilość producentów chcących prezentować swoje wyroby. W dni robocze można zapoznać się z ofertą kilku producentów, zaś w weekendy Winobraniowe odwiedzający mogą zapoznać się z najszerszą paletą produktów regionalnych od blisko 20 wystawców.

Wśród nich są producenci z lokalną żywnością m.in. miodami, olejami, warzywami, owocami, wędlinami, wyrobami piekarniczo – cukierniczymi. Odwiedzający jarmark winobraniowy mają możliwość zakupienia w Strefie również wyroby rękodzielnicze wykonane w różnorodnych technikach. Strefę czynnie wspiera Miś LCPR – superbohater, którego mocą jest wspieranie lubuskich producentów.

W sobotę – 10 września w Strefie organizowany będzie Dzień Produktu Regionalnego. Podczas tego dnia odwiedzający będą mieli możliwość skorzystania z szeregu atrakcji, przygotowywanych przez Organizatorów. Będą m.in. warsztaty, podczas, których będzie możliwość m.in. rozpoczęcia swojej przygody z rękodziełem i wykonania własnej, rękodzielniczej pamiątki z Winobrania 2022.

Ponadto Lubuskie Centrum Produktu Regionalnego będzie tego dnia promować produkty regionalne w trakcie korowodu winobraniowego.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do odwiedzania naszej strefy i wspierania lubuskich producentów.

Strefa Produktu Regionalnego – Plac Powstańców Wielkopolskich, przy Filharmonii
Godziny funkcjonowania Strefy:
05 – 09.09. (dni tygodnia) – 12:00 – 18:00
10.09. (sobota) – 10:00 – 18:00

w2