- Lubuski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Kalsk 91, 66-100 Sulechów,
- Oddział w Lubniewicach, Glisno 123, 69-210 Lubniewice

(+48) 68 385 20 91
sekretariat@lodr.pl

Agata Pilecka
Kategoria:

loga

,,Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie"
Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

INFORMACJA O REALIZOWANEJ OPERACJI
Konkurs Ekologiczny ,, Myśl pozytywnie- drugie życie plastiku.’’

W dniu 01.07.2020 r. została zawarta umowa nr 21/2020 między Województwem Lubuskim- Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubuskiego z siedzibą w Zielonej Górze, a Lubuskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Kalsku jako ,, Partnerem KSOW’’ na realizację operacji pt. Konkurs Ekologiczny ,, Myśl ekologicznie- drugie życie plastiku’’ w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Plan operacyjny na lata 2020-2021.

Głównym celem operacji jest zwiększenie udziału zainteresowanych stron we wdrażaniu inicjatyw na rzecz rozwoju obszarów wiejskich. Ponadto uświadomienie najmłodszym, że plastik ma kilka żyć i w naszych rękach leży to czy wykorzystamy ten fakt. Konkurs ma na celu najpierw zmotywować dzieci do twórczego działania i wykorzystania odpadów, a później może to poszerzyć się na większą skalę i zmotywować dzieci i ich rodziców do wdrażania w życie dobrych praktyk wykorzystywania plastiku powtórnie.

Grupę docelową konkursu stanowią dzieci i młodzież w wieku od 10 do 15 lat, uczniowie szkół podstawowych województwa lubuskiego. W konkursie będzie mogło wziąć udział 30 prac, co za tym idzie- 30 dzieci.

W konkursie zostaną wyłonione 3 pierwsze miejsca oraz 2 wyróżnienia. W sumie w konkursie nagrodzonych zostanie 5 osób.

Warunki konkursu:
Zadaniem uczestników będzie zgłoszenie się do konkursu, poprzez uzupełnienie formularzu zgłoszeniowego i RODO, które są dostępne poniżej oraz przesłanie lub dostarczenie ich osobiście do Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Kalsku. Najważniejszym zadaniem będzie stworzenie: makiety lub przedmiotu z plastiku. Ważne jest, aby ,,model’’ był w postaci 3D (nie może być to rysunek, ani inna tego typu forma plastyczna). Technika jest dowolna, oprócz plastiku, który powinien dominować w stworzonej makiecie, mogą wystąpić inne elementy, np. łączenia, rurki, śrubki, gwoździe, szkło, papier itp. Model ma przedstawiać funkcjonalną rzecz, która mogłaby zostać wykorzystana w życiu codziennym, np. skarbonka itp.

Warunki uczestnictwa:
Zgłoszenia do konkursu wraz z pracami należy przywozić lub przesyłać na adres Lubuskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Kalsku (Kalsk 91, 66-100 Sulechów). W konkursie będzie mogło wziąć udział maksymalnie 30 prac (decyduje kolejność zgłoszeń), co oznacza że 31 nadesłana lub przywieziona praca nie będzie już brana pod uwagę. Prace należy dostarczać/ wysyłać do 30 września 2020r. Na zwycięzców czekają nagrody !!!!

Osoby do kontaktu:
Agata Pilecka- tel. 516 177 411, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Katarzyna Barłóg- tel. 512 217 454, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Regulamin konkursu

Formularz zgłoszeniowy do konkursu

Rodo