- Lubuski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Kalsk 91, 66-100 Sulechów,
- Oddział w Lubniewicach, Glisno 123, 69-210 Lubniewice

(+48) 68 385 20 91
sekretariat@lodr.pl

Agata Pilecka
Kategoria:

uesirksowprow

Dnia 17.11.2021r., w Pszczewie odbyło się kolejne już spotkanie Lokalnego Partnerstwa Wodnego. Na spotkaniu obecny był Pan Jarosław Wiśniewski, Zastępca Dyrektora Departamentu Klimatu i Środowiska w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Na spotkaniu obecni byli uczestnicy poprzednich spotkań ze wszystkich powiatów, które dotychczas są objęte partnerstwem, tj. : powiat świebodziński, międzyrzecki, gorzowski, krośnieński, żagański i zielonogórski. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem, łącznie przybyło na nie ponad 80 osób.

Podczas spotkania poruszone zostały kwestie dotyczące m.in. dalszego funkcjonowania partnerstw oraz ich zawiązania prawnego, planów inwestycji które powstaną w każdym powiecie, funduszy jakie będą przeznaczone na poszczególne inwestycje związane z gospodarowaniem wodą. Padło wiele pytań z sali, wszelkie wątpliwości zostały rozwiane. Na spotkaniu obecna była TVP Gorzów wlkp. , a całe nasze spotkanie zostało wyemitowane w dzienniku telewizyjnym.

Pamiętajmy, że problemy związane z racjonalnym gospodarowaniem wodą są ogromne. Żyjemy w czasach, w których marnujemy bardzo dużo wody, nie umiemy, bądź nie chcemy jej ,,zatrzymywać’’, musimy zacząć reagować, inaczej dojdzie do katastrofy klimatycznej. Dlatego tak ważne jest zawiązywanie się Lokalnych Partnerstw ds. Wody. Cieszymy się, że powstała taka inicjatywa i że są chętni do uczestniczenia w niej i budowaniu partnerstw. Już wkrótce, w poszczególnych powiatach, zostaną zawiązane partnerstwa, powstaną tam plany inwestycji wodnych do realizacji. Idziemy więc do przodu, nie zatrzymujemy się!

Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej, w ramach schematu II Pomocy Technicznej
„Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

 

  • RGB_IMG_7039_1
  • psczew_foto